Bombabiztos befektetés!

Emlékeznek még a takarékbélyegre? Elő a régi gyűjtőlapokkal a fiók mélyéről, mert ez a befektetési forma nem évül el...

Kultúrsnack

2021.01.20 | olvasási idő: kb. 1 perc


Az iskolások körében minden szeptember elsején elkezdődött a lázas takarékbélyeg-gyűjtés egészen a tanév utolsó napjáig. A bélyegeket hagyományos módon az iskolai gyűjtőlapra kellett felragasztani, és tanév végén tanári aláírással és iskolai pecséttel hitelesítve váltotta be az OTP Bank. Az iskolai takarékbélyegek változatos illusztrációkkal leggyakrabban 1, 2, 5, 10 és 20 forintos címletűek voltak, de nyolcvanas évek végén felfutó erős infláció után már megjelentek a korábban ismeretlen 50 forintos bélyegek is.
A tanulók takarékbélyeget vásárolnak a XI. kerület Albertfalva úti 7-11. számú általános iskolában. (MTI Fotó: Jónás Pál)
Az összegyűjtött bélyegek után kamat is járt, 1952-1987 október elsejéig megbízhatóan egy százalék. Az iskolai takarékbélyeg-gyűjtés intézménye négy évtizeden keresztül nevelte takarékosságra az erre fogékony gyereksereget. Lakossági betétként értéke sosem évül el, így a fiókból előkerülő gyűjtőlapok ma is bármelyik OTP bankfiókban beválthatók.
Détár Mihályné tanítónő takarékbélyeget ad Fábián Évának és Kiss Erzsébetnek, a vezsenyi általános iskola tanulóinak.( MTI Fotó: Bajkor József)
Borítókép: Budapest, 1954. október 11. Az iskolai takarékbélyeg-gyűjtésről tájékoztatja a diákokat a tanárnő a XI. kerület Albertfalva úti 7-11. számú általános iskolában. Készítette: Jónás Pál Tulajdonos: MTI Zrt. Fotóarchívum Azonosító: MTI-FOTO-781639 Kedves Olvasó, folyamatosan bővülő Fotótárunkban jelenleg több mint 289 ezer fénykép közül válogathat. Ha cikkünk felkeltette érdeklődését, ide kattintva számos további érdekes felvételt talál.
További cikkek:

Jankovics Marcellre emlékezünk

Jelekben alkotott – és jelet hagyott. Bebizonyította, hogy a rajzfilm több a gyermeki szórakoztatás műfajánál. Animációjának forrása az álom, a népmesék és az ősi bölcsesség volt.

New York a Nagykörúton

1894 augusztusában adták át az amerikai New York Életbiztosító Társaság palotáját, a híres kávéház október végén nyílt meg.

Szépség és intelligencia

Harminc éve nincs köztünk Róna Viktor Kossuth– és Liszt Ferenc-díjas balettművész. A mai napon rá emlékezünk élete legfontosabb eseményeinek felidézésével.

Budapest egykor és most

Időutazásra invitáljuk olvasóinkat a Fotótár 1900-as évek környékén készült felvételeinek segítségével. A főváros emblematikus tereit, utcáit járjuk be, felvillantva, hogy mennyit változott a környék az elmúlt bő száz évben. Tartsanak velünk!