MOZGÓKÉP

Összes műsor

Magyarország 2001 - Családi krónikák

Elérhető részek:

12
CC

1. rész

In memoriam Sinkovits Imre - I. rész

Sinkovits Imrére, a nemzet színészére emlékeznek barátai, pályatársai, miközben felelevenednek életpályájának jelentős szerepei.

6
CC

2. rész

In memoriam Sinkovits Imre - II. rész

Sinkovits Imrére, a nemzet színészére emlékeznek barátai, pályatársai, miközben felelevenednek életpályájának jelentős szerepei.

12
CC

3. rész

Vida Péter története

A Szekszárdon élő Vida Péter borász 1996-ban robbant be borával a köztudatba. Pályájáról és családjáról mesél.

6
CC

5. rész

Fülöp Attila és családja

Két iparos ember dolgozott valaha a Felvidéken egy műhelyben: egy csizmadia és egy szabó. Egyik a feleség, Tátrai Zsuzsanna dédapja, másik a férj, Fülöp Attila dédapja. Innen indul a közös család története. Ismerkedjenek meg Fülöp Attila operaénekessel és családjával.

6
CC

6. rész

Katona Áron Sándor és családja

A Wekerlén élő Katona Áron Sándor festőművész vall családjáról, életútjáról és művészetéről.

6
CC

7. rész

Sátántangó... és tovább - Krasznahorkai László I. rész

Krasznahorkai László, az egyik legismertebb és külföldön is nagyon népszerű kortárs író beszél szülőföldjéről, családjáról, utazásairól, műveiről. Nagy hatással volt rá Simonyi Imre, Hajnóczy Péter és Pilinszky János. Mészöly Miklóst nemcsak a mesterének tartotta, hanem barátok is voltak.

12
CC

8. rész

A legrövidebb út a boldogsághoz - Dr. László Gyula három otthona

A portréfilm dr. László Gyulát és családja történetét mutatja be. A neves erdélyi borász a Ceausescu-féle diktatúra elől Dél-Afrikába menekült. A rendszerváltás után Tokaj-Hegyalján kezdett borászkodni. Kalandos életéről mesél.

6
CC

9. rész

Sátántangó... és tovább - Krasznahorkai László II. rész

A Krasznahorkai Lászlóval készült portréfilm második részében az író utazásairól, tapasztalatairól, műveiről beszél.

12
CC

10. rész

Előhívott múlt - Dr. Szentpétery Tibor fotográfus I. rész

1935-ben, egyetemistaként összegyűjtött pénzéből egy zálogházban tartott árverésen megvette első fényképezőgépét. Akkor még nem tudhatta, hogy egyszer haditudósítóként Horthy István fényképésze lesz. Sorozatunk mai adásában ismerjék meg Dr. Szentpétery Tibor fotóművészt és életét!

12
CC

11. rész

Előhívott múlt - Dr. Szentpétery Tibor fotográfus II. rész

A dr. Szentpétery Tibor fotográfusról szóló filmünk második részéből megtudhatják, hogyan lett haditudósító a Don-kanyarban, mi volt a feladata. Fény derül arra is, hogy miért került Horthy István kormányzóhelyettes mellé, majd Berlinbe, és mi történt vele a háború után. Ha végignézik filmünket, egy hihetetlen életutat ismerhetnek meg. Tartsanak velünk!

12
CC

12. rész

Matzon Ákos és családja

Sorozatunk mai adásában megismerkedünk Matzon Ákos képzőművésszel, aki családjának életén keresztül elvezet minket Madách Imre korába és onnan egészen az 1900-as évek végéig. Közben láthatjuk egyedi képzőművészeti alkotásait, és megtudhatjuk, hogyan vált művészemberré annak ellenére, hogy sokáig azt gondolta, lehet élni művészet és kultúra nélkül.

6
CC

13. rész

A Csete család

Sorozatunk mai adásában megismerhetik a Csete művészházaspárt. Csete György az organikus nemzeti építészet művelője és elkötelezettje; templomokat, kápolnákat tervez. Felesége, Csete Ildikó nagyobb belső terek tagolásához, díszítéséhez készít textilmunkákat: oltárterítőket, függönyöket, zászlókat. Életükről, művészetükről beszélnek.

12
CC

15. rész

Korga György festőművész története

Ki gondolta volna, hogy Korga György magyar festő és illusztrátor 14 évesen, amikor a továbbtanulás gondolata felmerült, még pék akart lenni? Akkori rajztanára a jelentkezési lapon kihúzta a pékséget, és beírta, hogy művészeti gimnázium, így indult el Korga a festői pályán. Sorozatunk mai adásában ismerjék meg Korga György életét és művészetét!

12

16. rész

Dr. Balassa Iván története

Sorozatunk mai adásában az idős néprajztudós, Dr. Balassa Iván beszél pályakezdéséről, munkásságáról, mestereiről és a néprajz jelentőségéről. Élete során számtalan könyvet írt, 2002-ben bekövetkezett haláláig tele volt tervekkel. A film készítésekor „A magyar földművelés történeti néprajza" című művén dolgozik.

12
CC

17. rész

„Orpheus szamarának árnyéka..." - Beszélgetés Szepesi Attilával

Portréfilm Szepesi Attila költőről, aki családjáról, szülőföldjéről, költő elődeiről és a művészetekről mesél nézőinknek. A műsor végére fény derül arra is, mit jelent a cím: „Orpheus szamarának árnyéka..."

6
CC

18. rész

Hock Bertalan és családja

Hock Bertalan 23 évesen, erősáramú villamosmérnöki végzettséggel a zsebében felvételizett a Zeneakadémiára. Nemcsak az orgona hangja ragadta magával, hanem belső szerkezete is. Orgonaművészként végzett 1980-ban, és azóta tanítja növendékeit. Oktatói tevékenysége mellett feladatának tekinti a régi orgonák megmentését és restaurálását is. Ismerjék meg Hock Bertalan orgonaművészt és családját!

6
CC

19. rész

Dr. Bejczy Antal története

Bejczy Antal az Amerikai Egyesült Államokban élő magyar fizikus, űrkutató. Több évtizeden át dolgozott a NASA kaliforniai Jet Propulsion Laboratory kutatójaként. Nevéhez fűződik a Pathfinder Marsjáró robot megalkotása. Életfilozófiája: „Mindig legyen valami, amit aznap el akarsz érni, amikor felkelsz!"

6
CC

20. rész

Czakó Gábor története

Czakó Gábor 35 éves írói jubileuma alkalmából, békásmegyeri háza kertjében kedvenc szobrai között beszél életéről, hitéről és könyveiről.

12

21. rész

Tállyától - Los Angelesig Dr. Paszternák Alfréd

Dr. Paszternák Alfréd kamaszként édesapjával együtt túlélte az auschwitzi koncentrációs tábort. Ezt egyrészt isteni segítségnek tudta be, másrészt annak, hogy sikerült együtt maradnia apjával, aki mindig pozitív gondolkodású, optimista ember volt. Édesanyja és két nővére is túlélte a holokausztot, egy véletlennek köszönhető, hogy egymásra talált a család két fele. 1956-ban elhagyta Magyarországot, Los Angelesben kezdett új életet orvosként: mai...

6

22. rész

Oláh János - Mezey Katalin családja

Oláh János író és felesége, Mezey Katalin költő egyetemi éveik óta egy párt alkotnak. Az irodalom művelésén és ápolásán túl céljuk a kortárs magyar szépirodalom publikálása is. Nem meglepő, hogy gyermekeik is művészi pályát választottak maguknak. Ma már ismerősen cseng Lackfi János költő, Oláh Katalin és Oláh Mátyás szobrászművészek neve.